P50-080P-S1-TG
- Manufacturer Part Number:
- P50-080P-S1-TG
- Part of Description:
- CONN PLUG 80POS VERT GOLD
- Connector Type :
- Plug, Center Strip Contacts
- Features :
- Flange
- Height Above Board :
- 0.421" (10.70mm)
- Number of Positions :
- 80
- Pitch :
- 0.050" (1.27mm)