P50-050S-RR1-TG
- Manufacturer Part Number:
- P50-050S-RR1-TG
- Part of Description:
- CONN SOCKET 50POS R/A GOLD
- Connector Type :
- Socket, Outer Shroud Contacts
- Height Above Board :
- 0.275" (6.99mm)
- Number of Positions :
- 50
- Pitch :
- 0.050" (1.27mm)