P50-030S-RR1-TG
- Manufacturer Part Number:
- P50-030S-RR1-TG
- Part of Description:
- CONN SOCKET 30POS R/A GOLD
- Connector Type :
- Socket, Outer Shroud Contacts
- Features :
- Board Lock, Flange
- Height Above Board :
- 0.275" (6.99mm)
- Mated Stacking Heights :
- Mounting Type :
- Through Hole, Right Angle
- Pitch :
- 0.050" (1.27mm)