P50-030P-R1-TG
- Manufacturer Part Number:
- P50-030P-R1-TG
- Part of Description:
- CONN PLUG 30POS VERT GOLD
- Product Category :
- Arrays, Edge Type, Mezzanine (Board to Board)
- Connector Type :
- Plug, Center Strip Contacts
- Features :
- Board Lock
- Height Above Board :
- 0.530" (13.45mm)
- Mated Stacking Heights :
- Mounting Type :
- Through Hole
- Pitch :
- 0.050" (1.27mm)