2332-20MG00DPT2-S
Manufacturer Part Number:
2332-20MG00DPT2-S
Manufacturer/Brand:
Oupiin
Part of Description:
BOARD TO BOARD, MALE CONNECTOR,
Manufacturer :
Oupiin
Product Category :
Arrays, Edge Type, Mezzanine (Board to Board)
Connector Type :
Plug, Center Strip Contacts
Contact Finish :
Gold
Contact Finish Thickness :
Flash
Features :
Board Guide
Height Above Board :
0.108" (2.75mm)
Mated Stacking Heights :
3.5mm, 4mm, 4.5mm, 5mm
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
20
Number of Rows :
2
Pitch :
0.020" (0.50mm)