2332-20MG00DPT1-S
- Manufacturer Part Number:
- 2332-20MG00DPT1-S
- Manufacturer/Brand:
- Oupiin
- Part of Description:
- BOARD TO BOARD, MALE CONNECTOR,
- Manufacturer :
- Oupiin
- Product Category :
- Arrays, Edge Type, Mezzanine (Board to Board)
- Connector Type :
- Plug, Center Strip Contacts
- Contact Finish :
- Gold
- Contact Finish Thickness :
- Flash
- Features :
- Board Guide
- Height Above Board :
- 0.094" (2.40mm)
- Mated Stacking Heights :
- 3.5mm, 4mm, 4.5mm, 5mm
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Positions :
- 20
- Number of Rows :
- 2
- Pitch :
- 0.020" (0.50mm)