BAAD-030G1120BOLI-B
- Manufacturer Part Number:
- BAAD-030G1120BOLI-B
- Manufacturer/Brand:
- SUPERIOR TECH
- Part of Description:
- RECEPTACLE BTB 0.5MM PITCH - 30
- Manufacturer :
- SUPERIOR TECH
- Product Category :
- Arrays, Edge Type, Mezzanine (Board to Board)
- Connector Type :
- Receptacle, Outer Shroud Contacts
- Contact Finish :
- Gold
- Contact Finish Thickness :
- Flash
- Features :
- Height Above Board :
- 0.047" (1.20mm)
- Mated Stacking Heights :
- 1.5mm
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Positions :
- 30
- Number of Rows :
- 2
- Pitch :
- 0.020" (0.50mm)