BBCA-030G1155NWLI-B
- Manufacturer Part Number:
- BBCA-030G1155NWLI-B
- Manufacturer/Brand:
- SUPERIOR TECH
- Part of Description:
- PLUG BTB 0.8MM PITCH - 30POS SMD
- Manufacturer :
- SUPERIOR TECH
- Product Category :
- Arrays, Edge Type, Mezzanine (Board to Board)
- Connector Type :
- Plug, Outer Shroud Contacts
- Contact Finish :
- Gold
- Contact Finish Thickness :
- Flash
- Features :
- Board Guide, Solder Retention
- Height Above Board :
- 0.061" (1.55mm)
- Mated Stacking Heights :
- 3mm
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Positions :
- 30
- Number of Rows :
- 2
- Pitch :
- 0.031" (0.80mm)