UFL-HF6-088K2T-A14-132.1
Manufacturer Part Number:
UFL-HF6-088K2T-A14-132.1
Manufacturer/Brand:
Hirose Electric Co Ltd
Part of Description:
CABLE ASSEMBLY U.FL PLUG SMT
Manufacturer :
Hirose Electric Co Ltd
Product Category :
Coaxial Cables (RF)
1st Connector :
1st Connector Mounting Feature :
1st Connector Mounting Type :
1st Contact Gender :
2nd Connector :
2nd Connector Mounting Feature :
2nd Connector Mounting Type :
2nd Contact Gender :
Cable Impedance :
Cable Type :
1.37mm OD Coaxial Cable
Color :
Connector Impedance :
Features :
Frequency - Max :
Ingress Protection :
Length :
5.201" (132.10mm)