UPCMWX-12-75
Manufacturer Part Number:
UPCMWX-12-75
Manufacturer/Brand:
Cinch Connectivity Solutions
Part of Description:
CABLE MINI WECO - BNC 12"
Manufacturer :
Cinch Connectivity Solutions
Product Category :
Coaxial Cables (RF)
1st Connector :
BNC Plug
1st Connector Mounting Feature :
1st Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
1st Contact Gender :
Male
2nd Connector :
PL11C Patch Plug
2nd Connector Mounting Feature :
2nd Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
2nd Contact Gender :
Male
Cable Impedance :
75 Ohms
Cable Type :
RG-59
Color :
Violet
Connector Impedance :
Features :
Frequency - Max :
Ingress Protection :
Length :
12.00" (304.80mm)
Operating Temperature :
Overall Impedance :
75 Ohms