CA100MCXRA-SMBRA11
- Manufacturer Part Number:
- CA100MCXRA-SMBRA11
- Manufacturer/Brand:
- TE Connectivity Laird
- Part of Description:
- CBL ASSY MCX-SMB LMR100 11"
- Manufacturer :
- TE Connectivity Laird
- Product Category :
- Coaxial Cables (RF)
- 1st Connector :
- MCX Plug, Right Angle
- 1st Connector Mounting Feature :
- 1st Connector Mounting Type :
- 1st Contact Gender :
- Male
- 2nd Connector :
- SMB Jack, Right Angle
- 2nd Connector Mounting Feature :
- 2nd Connector Mounting Type :
- 2nd Contact Gender :
- Male
- Cable Impedance :
- 50 Ohms
- Cable Type :
- LMR 100
- Color :
- Connector Impedance :
- Features :
- Shielded
- Frequency - Max :
- 6 GHz
- Ingress Protection :
- Length :
- 11.000" (279.40mm)