TSA89-E1E1-S24
Manufacturer Part Number:
TSA89-E1E1-S24
Manufacturer/Brand:
ConductRF
Part of Description:
Precision RF Test Cable
Manufacturer :
ConductRF
Product Category :
Coaxial Cables (RF)
1st Connector :
3.5mm Plug
1st Connector Mounting Feature :
1st Connector Mounting Type :
1st Contact Gender :
Male
2nd Connector :
3.5mm Plug
2nd Connector Mounting Feature :
2nd Connector Mounting Type :
2nd Contact Gender :
Male
Cable Impedance :
50 Ohms
Cable Type :
4.95mm OD Coaxial Cable
Color :
Black
Connector Impedance :
50 Ohms
Features :
Shielded
Frequency - Max :
32 GHz
Ingress Protection :
Length :
24.00" (609.60mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Overall Impedance :
50 Ohms
Product Status :
Active
Style :
3.5mm to 3.5mm