2345-C50TD3AT-S
Manufacturer Part Number:
2345-C50TD3AT-S
Part of Description:
FFC/FPC SOCKET, .5MM PITCH, 50 P
Connector/Contact Type :
Contacts, Vertical - 1 Sided
FFC, FCB Thickness :
0.30mm
Height Above Board :
0.193" (4.90mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
50
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Pitch :
0.020" (0.50mm)
Voltage Rating :
50V