2345-C30TD2T
Manufacturer Part Number:
2345-C30TD2T
Part of Description:
FFC/FPC SOCKET, .5MM PITCH, 30 P
Connector/Contact Type :
Contacts, Bottom
FFC, FCB Thickness :
0.30mm
Height Above Board :
0.079" (2.00mm)
Locking Feature :
Slide Lock
Mounting Type :
Surface Mount, Right Angle
Number of Positions :
30
Operating Temperature :
-45°C ~ 85°C
Pitch :
0.020" (0.50mm)
Voltage Rating :
50V