CF25101D0R0-10-NH
- Manufacturer Part Number:
- CF25101D0R0-10-NH
- Part of Description:
- CF25 SERIES 1.00MM(.039") ZIF ON
- Actuator Material :
- Polyamide (PA6T), Nylon 6T, Glass Filled, Halogen Free
- Connector/Contact Type :
- Contacts, Bottom
- Contact Material :
- Phosphor Bronze
- FFC, FCB Thickness :
- 0.30mm
- Height Above Board :
- 0.087" (2.20mm)
- Housing Material :
- Locking Feature :
- Slide Lock
- Number of Positions :
- 10
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C
- Pitch :
- 0.039" (1.00mm)
- Voltage Rating :
- 100V