CF20041U0R0-NH
- Manufacturer Part Number:
- CF20041U0R0-NH
- Part of Description:
- CF20 SERIES 0.50MM(.020") ZIF SI
- Actuator Material :
- Thermoplastic, Halogen Free
- Connector/Contact Type :
- Contacts, Top
- FFC, FCB Thickness :
- 0.29mm ~ 0.34mm
- Height Above Board :
- 0.079" (2.00mm)
- Housing Material :
- Thermoplastic, Halogen Free
- Number of Positions :
- 4
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 85°C
- Pitch :
- 0.020" (0.50mm)
- Voltage Rating :
- 50V