FFC2A32-20-T
- Manufacturer Part Number:
- FFC2A32-20-T
- Part of Description:
- 20W, 0.5MM, FFC CON, VERT, H4.25
- FFC, FCB Thickness :
- 0.30mm
- Height Above Board :
- 0.167" (4.25mm)
- Number of Positions :
- 20
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 85°C
- Pitch :
- 0.020" (0.50mm)
- Voltage Rating :
- 30V