FFC3B07-20-T
- Manufacturer Part Number:
- FFC3B07-20-T
- Part of Description:
- 20W, 1.0MM FFC CONN, R/A,BOT CON
- FFC, FCB Thickness :
- 0.30mm
- Height Above Board :
- 0.098" (2.50mm)
- Number of Positions :
- 20
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 85°C
- Pitch :
- 0.039" (1.00mm)
- Voltage Rating :
- 50V