PE3C5839-60
Manufacturer Part Number:
PE3C5839-60
Manufacturer/Brand:
Pasternack
Part of Description:
CBL 4.3(F) TO SMA(M) SPP250 60"
Manufacturer :
Pasternack
Product Category :
Coaxial Cables (RF)
1st Connector :
4.3/10 Jack
1st Connector Mounting Feature :
1st Connector Mounting Type :
1st Contact Gender :
Female
2nd Connector :
SMA Plug
2nd Connector Mounting Feature :
2nd Connector Mounting Type :
2nd Contact Gender :
Male
Cable Impedance :
50 Ohms
Cable Type :
Color :
Blue
Connector Impedance :
50 Ohms
Features :
Frequency - Max :
5.8 GHz
Ingress Protection :
Length :
60.0" (1.5m) 5.0'
Operating Temperature :
-55°C ~ 165°C
Overall Impedance :
50 Ohms