7916-78FBC00A
Manufacturer Part Number:
7916-78FBC00A
Manufacturer/Brand:
Oupiin
Part of Description:
CONN D-SUB RCPT 78POS R/A SLDR
Manufacturer :
Oupiin
Product Category :
D-Sub Connector Assemblies
Backset Spacing :
0.350" (8.89mm)
Connector Style :
D-Sub
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Contact Finish :
Gold
Contact Finish Thickness :
Flash
Contact Type :
Signal
Current Rating (Amps) :
1A