R-CX-1200-240
- Manufacturer Part Number:
- R-CX-1200-240
- Part of Description:
- RG-188A BNC(M) - BNC(M) 20'
- 1st Connector :
- BNC Plug
- 2nd Connector :
- BNC Plug
- Cable Impedance :
- 50 Ohms
- Connector Impedance :
- 50 Ohms
- Frequency - Max :
- 4 GHz
- Ingress Protection :
- Length :
- 240.0" (6.1m) 20.0'
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Overall Impedance :
- 50 Ohms