DB-25SAF-N
- Manufacturer Part Number:
- DB-25SAF-N
- Manufacturer/Brand:
- JAE Electronics
- Part of Description:
- CONN D-SUB RCPT 25POS R/A SLDR
- Manufacturer :
- JAE Electronics
- Product Category :
- D-Sub Connector Assemblies
- Backset Spacing :
- 0.283" (7.20mm)
- Connector Style :
- D-Sub
- Connector Type :
- Receptacle, Female Sockets
- Contact Finish :
- Gold
- Contact Finish Thickness :
- Contact Type :
- Signal
- Current Rating (Amps) :
- 5A