HDC50S5R7000/AA
Manufacturer Part Number:
HDC50S5R7000/AA
Manufacturer/Brand:
Positronic
Part of Description:
CONN D-SUB RCPT 50POS R/A SLDR
Manufacturer :
Positronic
Product Category :
D-Sub Connector Assemblies
Backset Spacing :
0.283" (7.20mm)
Connector Style :
D-Sub
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Contact Finish :
Gold
Contact Finish Thickness :
Flash
Contact Type :
Signal
Current Rating (Amps) :
7.5A