DA15-PL-24
- Manufacturer Part Number:
- DA15-PL-24
- Manufacturer/Brand:
- Adam Tech
- Part of Description:
- CONN D-SUB PLUG 15POS R/A SLDR
- Manufacturer :
- Adam Tech
- Product Category :
- D-Sub Connector Assemblies
- Backset Spacing :
- 0.319" (8.10mm)
- Connector Style :
- D-Sub
- Connector Type :
- Plug, Male Pins
- Contact Finish :
- Gold
- Contact Finish Thickness :
- Flash
- Contact Type :
- Current Rating (Amps) :
- 3A