R-CX-1103-24
- Manufacturer Part Number:
- R-CX-1103-24
- Manufacturer/Brand:
- Remington Industries
- Part of Description:
- RG-58C SMAR/A(M) - SMAR/A(M) 2'
- Manufacturer :
- Remington Industries
- Product Category :
- Coaxial Cables (RF)
- 1st Connector :
- SMA Plug, Right Angle
- 1st Connector Mounting Feature :
- 1st Connector Mounting Type :
- 1st Contact Gender :
- Male
- 2nd Connector :
- SMA Plug, Right Angle
- 2nd Connector Mounting Feature :
- 2nd Connector Mounting Type :
- 2nd Contact Gender :
- Male
- Cable Impedance :
- 50 Ohms
- Cable Type :
- RG-58C
- Color :
- Black
- Connector Impedance :
- 50 Ohms
- Features :
- Shielded
- Frequency - Max :
- 5 GHz
- Ingress Protection :
- Length :
- 24.00" (609.60mm)
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Overall Impedance :
- 50 Ohms