MMCX-5005
- Manufacturer Part Number:
- MMCX-5005
- Manufacturer/Brand:
- Harwin Inc.
- Part of Description:
- CONN MMCX JACK STR 50 OHM CRIMP
- Manufacturer :
- Harwin Inc.
- Product Category :
- Coaxial Connector (RF) Assemblies
- Cable Group :
- RG-178, 196
- Center Contact Material :
- Beryllium Copper
- Connector Style :
- MMCX
- Connector Type :
- Jack, Female Socket
- Contact Termination :
- Crimp
- Fastening Type :
- Snap-On
- Features :
- Frequency - Max :
- 6 GHz
- Housing Color :
- Gold
- Impedance :
- 50Ohm