CONSMA013.062-G
- Manufacturer Part Number:
- CONSMA013.062-G
- Manufacturer/Brand:
- Linx Technologies Inc.
- Part of Description:
- SMA MALE BOARD EDGE, MNT 0.062"
- Manufacturer :
- Linx Technologies Inc.
- Product Category :
- Coaxial Connector (RF) Assemblies
- Cable Group :
- Center Contact Material :
- Brass
- Connector Style :
- SMA
- Connector Type :
- Plug, Male Pin
- Contact Termination :
- Solder
- Fastening Type :
- Threaded
- Features :
- Frequency - Max :
- 18 GHz
- Housing Color :
- Gold
- Impedance :
- 50Ohm