R-CX-1004-36
- Manufacturer Part Number:
- R-CX-1004-36
- Part of Description:
- RG-400 BNC(M) - BNCR/A(M) 3'
- 1st Connector :
- BNC Plug
- 2nd Connector :
- BNC Plug, Right Angle
- Cable Impedance :
- 50 Ohms
- Connector Impedance :
- 50 Ohms
- Frequency - Max :
- 4 GHz
- Ingress Protection :
- Length :
- 36.00" (914.40mm)
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Overall Impedance :
- 50 Ohms