ADP-2.4F-2.92M
- Manufacturer Part Number:
- ADP-2.4F-2.92M
- Part of Description:
- 2.4 MM JACK (FEMALE SOCKET) TO 2
- Adapter Series :
- 2.4mm to 2.92mm
- Adapter Type :
- Plug to Jack
- Center Gender :
- Female to Male
- Conversion Type :
- Same Series
- Convert From (Adapter End) :
- 2.4mm (APC-2.4, OS-50) Jack, Female Socket
- Convert To (Adapter End) :
- 2.92mm (OS-2.9) Plug, Male Pin
- Frequency - Max :
- 40 GHz
- Impedance :
- 50Ohm