PE3C8813/OR-72
Manufacturer Part Number:
PE3C8813/OR-72
Part of Description:
CBL BNC(M)-BNC(M)1694AOR72"
1st Connector :
BNC Plug
1st Connector Mounting Feature :
1st Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
2nd Connector :
BNC Plug
2nd Connector Mounting Feature :
2nd Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Cable Impedance :
75 Ohms
Cable Type :
Belden 1694A
Color :
Orange
Connector Impedance :
75 Ohms
Features :
Frequency - Max :
6 GHz
Ingress Protection :
Length :
72.0" (1.8m) 6.0'
Operating Temperature :
-20°C ~ 75°C
Overall Impedance :
75 Ohms