PE3C8814/OR-36
Manufacturer Part Number:
PE3C8814/OR-36
Part of Description:
CBL BNC(M)-HDBNC(M)1694AOR36"
1st Connector :
BNC Plug
1st Connector Mounting Feature :
1st Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
2nd Connector :
HD-BNC Plug
2nd Connector Mounting Feature :
2nd Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Cable Impedance :
75 Ohms
Cable Type :
Belden 1694A
Color :
Orange
Connector Impedance :
75 Ohms
Features :
Frequency - Max :
6 GHz
Ingress Protection :
Length :
36.00" (914.40mm)
Operating Temperature :
-20°C ~ 75°C
Overall Impedance :
75 Ohms