P1CA-SAFPT-047SR-4-12G
- Manufacturer Part Number:
- P1CA-SAFPT-047SR-4-12G
- Manufacturer/Brand:
- P1dB Inc
- Part of Description:
- CBL ASSY SMA JACK 4"
- Manufacturer :
- P1dB Inc
- Product Category :
- Coaxial Cables (RF)
- 1st Connector :
- SMA Jack
- 1st Connector Mounting Feature :
- 1st Connector Mounting Type :
- 1st Contact Gender :
- Female
- 2nd Connector :
- Cable (Round)
- 2nd Connector Mounting Feature :
- 2nd Connector Mounting Type :
- 2nd Contact Gender :
- Cable Impedance :
- 50 Ohms
- Cable Type :
- 0.047" Semi-Rigid Cable
- Color :
- Connector Impedance :
- Features :
- Frequency - Max :
- 12 GHz
- Ingress Protection :
- Length :
- 4.000" (101.60mm)
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C