PE3C8741/YW-12
- Manufacturer Part Number:
- PE3C8741/YW-12
- Manufacturer/Brand:
- Pasternack
- Part of Description:
- CBL BNC(M)-BNC(M)4694RYW12"
- Manufacturer :
- Pasternack
- Product Category :
- Coaxial Cables (RF)
- 1st Connector :
- BNC Plug
- 1st Connector Mounting Feature :
- 1st Connector Mounting Type :
- Free Hanging (In-Line)
- 1st Contact Gender :
- Male
- 2nd Connector :
- BNC Plug
- 2nd Connector Mounting Feature :
- 2nd Connector Mounting Type :
- Free Hanging (In-Line)
- 2nd Contact Gender :
- Male
- Cable Impedance :
- 75 Ohms
- Cable Type :
- Belden 4694R
- Color :
- Yellow
- Connector Impedance :
- 75 Ohms
- Features :
- Frequency - Max :
- 12 GHz
- Ingress Protection :
- Length :
- 12.00" (304.80mm)
- Operating Temperature :
- -30°C ~ 75°C
- Overall Impedance :
- 75 Ohms