CB1.13-IPXLK-SARFGT-10IN
Manufacturer Part Number:
CB1.13-IPXLK-SARFGT-10IN
Manufacturer/Brand:
Lighthorse Technologies, Inc
Part of Description:
I-PEX MHF1 LK - RP-SMA JACK 10"
Manufacturer :
Lighthorse Technologies, Inc
Product Category :
Coaxial Cables (RF)
1st Connector :
RP-SMA Jack
1st Connector Mounting Feature :
1st Connector Mounting Type :
Panel Mount
1st Contact Gender :
Male
2nd Connector :
IPEX MHF1 LK (Locking) Plug, Right Angle
2nd Connector Mounting Feature :
2nd Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
2nd Contact Gender :
Female
Cable Impedance :
50 Ohms
Cable Type :
1.13mm OD Coaxial Cable
Color :
Black
Connector Impedance :
Features :
Shielded
Frequency - Max :
6 GHz
Ingress Protection :
Length :
10.000" (254.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 90°C
Overall Impedance :
50 Ohms