CX035PC2RC024Q
Manufacturer Part Number:
CX035PC2RC024Q
Manufacturer/Brand:
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Part of Description:
CX035PC2RC024Q = COAX
Manufacturer :
Product Category :
Coaxial Cables (RF)
1st Connector :
Rectangular Plug with Coaxial Contacts
1st Connector Mounting Feature :
1st Connector Mounting Type :
1st Contact Gender :
Male
2nd Connector :
Coaxial Cables, 3 Positions
2nd Connector Mounting Feature :
2nd Connector Mounting Type :
2nd Contact Gender :
Cable Impedance :
50 Ohms
Cable Type :
RG-178
Color :
White
Connector Impedance :
Features :
Shielded
Frequency - Max :
Ingress Protection :
Length :
24.00" (609.60mm)
Operating Temperature :
Overall Impedance :
50 Ohms