415-0081-MM175
Manufacturer Part Number:
415-0081-MM175
Manufacturer/Brand:
Cinch Connectivity Solutions
Part of Description:
CBL ASSY SMA PLUG .086 6.890"
Manufacturer :
Cinch Connectivity Solutions
Product Category :
Coaxial Cables (RF)
1st Connector :
SMA Plug
1st Connector Mounting Feature :
1st Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
1st Contact Gender :
Male
2nd Connector :
SMA Plug
2nd Connector Mounting Feature :
2nd Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
2nd Contact Gender :
Male
Cable Impedance :
Cable Type :
Hand Formable .086
Color :
Gray
Connector Impedance :
50 Ohms
Features :
Shielded
Frequency - Max :
18 GHz
Ingress Protection :
Length :
6.890" (175.00mm)
Operating Temperature :
Overall Impedance :
50 Ohms