73078-UU-12
Manufacturer Part Number:
73078-UU-12
Manufacturer/Brand:
Pomona Electronics
Part of Description:
CBL ASSY SMA-MMCX RG178B 12"
Manufacturer :
Pomona Electronics
Product Category :
Coaxial Cables (RF)
1st Connector :
SMA Jack
1st Connector Mounting Feature :
1st Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
1st Contact Gender :
Female
2nd Connector :
MMCX Plug
2nd Connector Mounting Feature :
2nd Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
2nd Contact Gender :
Male
Cable Impedance :
50 Ohms
Cable Type :
RG-178B
Color :
Copper
Connector Impedance :
Features :
Shielded
Frequency - Max :
2 GHz
Ingress Protection :
Length :
12.00" (304.80mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Overall Impedance :
50 Ohms