095Z820-164-018
Manufacturer Part Number:
095Z820-164-018
Manufacturer/Brand:
Amphenol RF
Part of Description:
FAKRA STRAIGHT PLUG TO SMA STRAI
Manufacturer :
Amphenol RF
Product Category :
Coaxial Cables (RF)
1st Connector :
SMA Jack
1st Connector Mounting Feature :
1st Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
1st Contact Gender :
Female
2nd Connector :
Fakra II (Gen 2.0) Jack
2nd Connector Mounting Feature :
2nd Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
2nd Contact Gender :
Female
Cable Impedance :
50 Ohms
Cable Type :
RG-58
Color :
Black
Connector Impedance :
Features :
Frequency - Max :
3 GHz
Ingress Protection :
Length :
18.00" (457.20mm)
Operating Temperature :
Overall Impedance :
50 Ohms