CA100NFB-MCXRA200
- Manufacturer Part Number:
- CA100NFB-MCXRA200
- Manufacturer/Brand:
- TE Connectivity Laird
- Part of Description:
- CABLE ASSY MCXM 200MM LMR100 RA
- Manufacturer :
- TE Connectivity Laird
- Product Category :
- Coaxial Cables (RF)
- 1st Connector :
- MCX Plug, Right Angle
- 1st Connector Mounting Feature :
- 1st Connector Mounting Type :
- Free Hanging (In-Line)
- 1st Contact Gender :
- Male
- 2nd Connector :
- N-Type Jack
- 2nd Connector Mounting Feature :
- Bulkhead - Front Side Nut
- 2nd Connector Mounting Type :
- Panel Mount
- 2nd Contact Gender :
- Female
- Cable Impedance :
- 50 Ohms
- Cable Type :
- LMR 100
- Color :
- Copper
- Connector Impedance :
- Features :
- Shielded
- Frequency - Max :
- 6 GHz
- Ingress Protection :
- Length :
- 7.874" (200.00mm)
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C