CSI-RSFE-100-UFFR
- Manufacturer Part Number:
- CSI-RSFE-100-UFFR
- Manufacturer/Brand:
- Linx Technologies Inc.
- Part of Description:
- CBL ASSY RP-SMA-UMCC 3.937"
- Manufacturer :
- Linx Technologies Inc.
- Product Category :
- Coaxial Cables (RF)
- 1st Connector :
- RP-SMA Jack
- 1st Connector Mounting Feature :
- Bulkhead - Rear Side Nut
- 1st Connector Mounting Type :
- Panel Mount
- 1st Contact Gender :
- Male
- 2nd Connector :
- U.FL (UMCC) Plug, Right Angle
- 2nd Connector Mounting Feature :
- 2nd Connector Mounting Type :
- Free Hanging (In-Line)
- 2nd Contact Gender :
- Female
- Cable Impedance :
- Cable Type :
- 1.13mm OD Coaxial Cable
- Color :
- Gray
- Connector Impedance :
- Features :
- Frequency - Max :
- 3 GHz
- Ingress Protection :
- Length :
- 3.937" (100.00mm)
- Operating Temperature :
- Overall Impedance :
- 50 Ohms