RF316-03RP1-03RP1-0152
- Manufacturer Part Number:
- RF316-03RP1-03RP1-0152
- Manufacturer/Brand:
- Samtec Inc.
- Part of Description:
- MMCX M R/A TO MMCX M R/A 152MM
- Manufacturer :
- Samtec Inc.
- Product Category :
- Coaxial Cables (RF)
- 1st Connector :
- MMCX Plug, Right Angle
- 1st Connector Mounting Feature :
- 1st Connector Mounting Type :
- Free Hanging (In-Line)
- 1st Contact Gender :
- Male
- 2nd Connector :
- MMCX Plug, Right Angle
- 2nd Connector Mounting Feature :
- 2nd Connector Mounting Type :
- Free Hanging (In-Line)
- 2nd Contact Gender :
- Male
- Cable Impedance :
- 50 Ohms
- Cable Type :
- RG-316 DS
- Color :
- Amber
- Connector Impedance :
- 50 Ohms
- Features :
- Frequency - Max :
- 6 GHz
- Ingress Protection :
- Length :
- 5.984" (152.00mm)
- Operating Temperature :
- -50°C ~ 165°C
- Overall Impedance :
- 50 Ohms