4964-SS-72
- Manufacturer Part Number:
- 4964-SS-72
- Manufacturer/Brand:
- Pomona Electronics
- Part of Description:
- CBL ASSY BNC PLUG-PLUG RG58 6'
- Manufacturer :
- Pomona Electronics
- Product Category :
- Coaxial Cables (RF)
- 1st Connector :
- BNC Plug
- 1st Connector Mounting Feature :
- 1st Connector Mounting Type :
- Free Hanging (In-Line)
- 1st Contact Gender :
- Male
- 2nd Connector :
- BNC Plug
- 2nd Connector Mounting Feature :
- 2nd Connector Mounting Type :
- Free Hanging (In-Line)
- 2nd Contact Gender :
- Male
- Cable Impedance :
- Cable Type :
- 4.95mm OD Coaxial Cable
- Color :
- Black
- Connector Impedance :
- Features :
- Shielded
- Frequency - Max :
- 10 kHz
- Ingress Protection :
- Length :
- 72.0" (1.8m) 6.0'
- Operating Temperature :
- 50°C
- Overall Impedance :
- 50 Ohms