CCSMA18-MM-086F-12
Manufacturer Part Number:
CCSMA18-MM-086F-12
Manufacturer/Brand:
Crystek Corporation
Part of Description:
CBL ASSY SMA PLUG-PLUG 12"
Manufacturer :
Crystek Corporation
Product Category :
Coaxial Cables (RF)
1st Connector :
SMA Plug
1st Connector Mounting Feature :
1st Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
1st Contact Gender :
Male
2nd Connector :
SMA Plug
2nd Connector Mounting Feature :
2nd Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
2nd Contact Gender :
Male
Cable Impedance :
Cable Type :
2.54mm OD Coaxial Cable
Color :
Blue
Connector Impedance :
Features :
Shielded
Frequency - Max :
18 GHz
Ingress Protection :
Length :
12.00" (304.80mm)
Operating Temperature :
-45°C ~ 85°C
Overall Impedance :
50 Ohms