P1-SMAP/SMAPRA-141CJ-12
- Manufacturer Part Number:
- P1-SMAP/SMAPRA-141CJ-12
- Manufacturer/Brand:
- P1dB Inc
- Part of Description:
- SMA Plug to SMA Plug Right Angle
- Manufacturer :
- P1dB Inc
- Product Category :
- Coaxial Cables (RF)
- 1st Connector :
- SMA Plug
- 1st Connector Mounting Feature :
- 1st Connector Mounting Type :
- Free Hanging (In-Line)
- 1st Contact Gender :
- Male
- 2nd Connector :
- SMA Plug, Right Angle
- 2nd Connector Mounting Feature :
- 2nd Connector Mounting Type :
- Free Hanging (In-Line)
- 2nd Contact Gender :
- Male
- Cable Impedance :
- Cable Type :
- 0.141" Flexible Cable
- Color :
- Blue
- Connector Impedance :
- Features :
- Frequency - Max :
- 18 GHz
- Ingress Protection :
- Length :
- 12.00" (304.80mm)
- Operating Temperature :
- -85°C ~ 200°C
- Overall Impedance :
- 50 Ohms