415-0205-MM75
Manufacturer Part Number:
415-0205-MM75
Part of Description:
CBL ASY SMA JCK-PLG RG174 2.953"
1st Connector :
SMA Jack
1st Connector Mounting Feature :
Bulkhead - Front Side Nut
1st Connector Mounting Type :
Panel Mount
1st Contact Gender :
Female
2nd Connector :
SMA Plug
Cable Impedance :
50 Ohms
Cable Type :
RG-174
Color :
Black
Connector Impedance :
50 Ohms
Length :
2.953" (75.00mm)
Operating Temperature :
Overall Impedance :
50 Ohms