MS292-047-MS292-030
- Manufacturer Part Number:
- MS292-047-MS292-030
- Manufacturer/Brand:
- Amphenol SV Microwave
- Part of Description:
- 2.92MM MALE 3" C/A (.047 CABLE)
- Manufacturer :
- Amphenol SV Microwave
- Product Category :
- Coaxial Cables (RF)
- 1st Connector :
- 2.92mm Plug
- 1st Connector Mounting Feature :
- 1st Connector Mounting Type :
- 1st Contact Gender :
- Male
- 2nd Connector :
- 2.92mm Plug
- 2nd Connector Mounting Feature :
- 2nd Connector Mounting Type :
- 2nd Contact Gender :
- Male
- Cable Impedance :
- Cable Type :
- 0.047" Semi-Rigid Cable
- Color :
- Blue
- Connector Impedance :
- Features :
- Frequency - Max :
- 40 GHz
- Ingress Protection :
- Length :
- 3.000" (76.20mm)
- Operating Temperature :
- Overall Impedance :
- 50 Ohms
- Product Status :
- Active
- Style :
- 2.92mm to 2.92mm