415-0027-MM750
Manufacturer Part Number:
415-0027-MM750
Manufacturer/Brand:
Cinch Connectivity Solutions
Part of Description:
CBL ASSY SMA PLUG RG178 29.53"
Manufacturer :
Cinch Connectivity Solutions
Product Category :
Coaxial Cables (RF)
1st Connector :
SMA Plug, Right Angle
1st Connector Mounting Feature :
1st Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
1st Contact Gender :
Male
2nd Connector :
SMA Plug, Right Angle
2nd Connector Mounting Feature :
2nd Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
2nd Contact Gender :
Male
Cable Impedance :
50 Ohms
Cable Type :
RG-178
Color :
Gray
Connector Impedance :
50 Ohms
Features :
Shielded
Frequency - Max :
12.4 GHz
Ingress Protection :
Length :
29.53" (750.00mm)
Operating Temperature :
Overall Impedance :
50 Ohms