DTS1200A115LG
Manufacturer Part Number:
DTS1200A115LG
Manufacturer/Brand:
Hammond Manufacturing
Part of Description:
CLIMATE CONTROL 1200BTU SIDE MT
Manufacturer :
Hammond Manufacturing
Product Category :
Rack Thermal Management
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
14.76" L x 7.48" W x 13.00" H (374.9mm x 190.0mm x 330.2mm)
Specifications :
A/C Unit, 1200 BTU
Type :
Air Conditioning Unit
Voltage - Input :
115VAC