FT600TA1220BK
- Manufacturer Part Number:
- FT600TA1220BK
- Manufacturer/Brand:
- Hammond Manufacturing
- Part of Description:
- FAN TRAY ASSEMBLY W/6 FANS
- Manufacturer :
- Hammond Manufacturing
- Product Category :
- Rack Thermal Management
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 16.99" L x 13.12" W x 1.75" H (431.5mm x 333.2mm x 44.4mm)
- Specifications :
- Fan Tray, AC, 6 Fans, 600 CFM
- Type :
- Fan Tray
- Voltage - Input :
- 220VAC