CC9000-115
- Manufacturer Part Number:
- CC9000-115
- Manufacturer/Brand:
- Noren Thermal Solutions
- Part of Description:
- CABINET COOLER TYP4 70.5LX23.75W
- Manufacturer :
- Noren Thermal Solutions
- Product Category :
- Rack Thermal Management
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 70.50" L x 23.75" W x 8.00" H (1790.7mm x 603.25mm x 203.2mm)
- Specifications :
- 6" Fan (8), 57000 BTU/hr, Type 4
- Type :
- Air to Water Cabinet Cooler
- Voltage - Input :
- 115VAC